Новини публікуються мовою оригіналу

08.12.2015 р. на засіданні Національної Ради Реформ представили компромісний варіант проекту податкової реформи, що був сформований на базі проекту, попередньо запропонованого Міністерством фінансів, але з урахуванням пропозицій від народних депутатів. Про це проінформувала міністр фінансів на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Ключові новації цих пропозицій: запровадження ставок ПДФО та податку на прибуток до 18% уже з наступного року, та до 17% уже з 2017-го. Також пропонується знизити ЄСВ із близько 41% до 20%. Окрім того, серед новацій — запровадження перехідного періоду для переходу сільськогосподарського бізнесу на загальну систему оподаткування й ціла низка важливих моментів в адмініструванні податків. Зокрема, щодо демілітаризації податкової міліції, створення електронного кабінету платника податків, створення абсолютно прозорої, повністю автоматичної системи відшкодування ПДВ.

Аби дати бізнесу час адаптуватися до зміни правил, пропонується ввести в дію положення про ставки податків із 1 січня 2016 року, а частину щодо адміністрування — із 1 квітня 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»