Новини публікуються мовою оригіналу

Непроведення атестації може загрожувати адмінвідповідальністю за ч. 2 ст. 41 КпАП. До того ж сплата штрафу однаково не звільнить суб’єкта господарювання від обов’язку проведення атестації, оскільки в разі виявлення такого порушення контролюючим органом неодмінно буде видано відповідний припис.

Порушення строку проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 НМДГ (ст. 41 КпАП).

Також непроведення атестації призведе до порушення прав працівників — фактично, виконуючи шкідливі та/або важкі роботи, наймана особа не отримає передбачених законодавством компенсацій і соціальні гарантії.

У випадку, якщо непроведення атестації спричинило порушення норм охорони праці, до підприємства може бути застосована санкція у вигляді призупинення роботи підприємства до усунення порушень у сфері охорони праці.

Окрім того, керівник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за ст. 271 Кримінального кодексу України, якщо непроведення атестації призвело до заподіяння шкоди здоров’ю працівнику.

На цього наголошує Управління Держпраці в Івано-Франківській області в роз’ясненні на своєму сайті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»