Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Львівській області інформує: здійснення представництвом операцій у межах підготовчої чи допоміжної діяльності відносно нерезидента звільняється від оподаткування, оскільки така діяльність не носить характеру господарської діяльності з метою отримання прибутку.

Водночас податківці нагадують: взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, що не провадить господарської діяльності в Україні та не підпадає під визначення постійного представництва відповідно до пп. 14.1.193 ПКУ, здійснюється на підставі наданих відокремленим підрозділом іноземної компанії, організації документів, передбачених п. 4.2 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (даліПорядок № 1588).

При цьому взяття на облік відокремленого підрозділу нерезидента не звільняє такий підрозділ від обов’язку реєстрації платником податку на прибуток у порядку, визначеному р. V Порядку № 1588, якщо він розпочинає господарську діяльність і відповідає визначенню постійного представництва.

У разі провадження представництвом господарської діяльності на території України таке представництво повинно подати до органу фіскальної служби  заяву про реєстрацію постійного представництва нерезидента як платника податку на прибуток за формою № 1-РПП.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»