Новини публікуються мовою оригіналу

Міжрегіональне ГУ ДФС — ЦО з ОВП у листі від 25.11.2015 р. № 25921/10/28-10-06-11 нагадала: платники ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території визначених переліком населених пунктів, де проводилась АТО чи було оголошено військовий або надзвичайний стан на період АТО, звільняються від обов’язків, зокрема, щодо своєчасного й у повному обсязі нарахування, обчислення та сплати ЄВ, подання звітності тощо.

Умовою для такого звільнення (відстрочення) є:

  • заява в довільній формі, яка подається до фіскального органу за основним місцем обліку чи за місцем його тимчасового проживання не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО,

та

  • сертифікат Торгово-промислової палати України.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі Закон № 2464) за невиконання, несвоєчасне виконання, виконання не в повному обсязі обов’язків платників ЄСВ, у період із 14 квітня 2014 року до закінчення АТО до платників, які вчасно подали до фіскального органу зазначені документи, не застосовуються.

При цьому якщо платники ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території, де проводилася АТО чи було оголошено військовий або надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати та сплачувати заробітну плату, вони зобов’язані виконувати всі встановлені Законом № 2464 функції.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»