Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ в Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області нагадує: згідно із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР  (даліЗакон № 265), із 01.01.2015 р. набрала чинності така вимога:

«Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів із продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані».

Це означає, що всі електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) повинні відправляти копії кожного фіскального чека та кожен Z-звіт. На виконання таких вимог виробниками касової техніки розроблені та внесені до реєстру РРО нові версії програмного забезпечення для РРО та ЕККА.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII унесено зміни до Податкового кодексу України й, зокрема, Закону № 265. Згідно з вимогами цього Закону:

«Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів».

Тобто з 01.01.2016 р. до суб’єктів господарювання — власників РРО й ЕККА, які не відповідають вимогам чинного законодавства, можуть бути застосовані штрафні санкції.

Для виконання вимог чинного законодавства рекомендуємо користувачам РРО й ЕККА протягом листопада – грудня 2015 року зробити доопрацювання, налаштування й оновлення програмного забезпечення комплекта «РРО+Модем» для передання електроних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків до Системи зберігання та обробки даних РРО Державної фіскальної служби України.

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі

м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»