Новини публікуються мовою оригіналу

Відбулася презентація проекту ОБСЄ з надання експертної допомоги міграційній службі України в запровадженні в Україні системи ідентифікації осіб.

Система ідентифікації осіб та створення єдиного електронного реєстру громадян є вкрай важливими з огляду не лише на перспективи запровадження безвізового режиму ЄС для України, але й у контексті національної безпеки України. Саме реєстр й ідентифікація на підставі нього надасть можливість уникнути випадків, коли громадяни намагаються двічі отримати ідентифікаційні документи на різні персональні дані.

Протягом двох попередніх місяців грузинські експерти на запрошення ОБСЄ аналізували поточну ситуацію в Україні та спільно з міграційною службою створили коплексні рекомендації.  Рекомендації містять як технологічні описи процесів ідентифікації та видачі ID-карт, так і необхідні зміни до законодавства для реалізації цих рекомендацій.

Рекомендації експертів були враховані при підготовці урядового законопроекту № 3224, який розглядається у Верховній Раді України. Ухвалення цього законопроекту є важливим з точки зору запровадження нової системи ідентифікації, а також оформлення та видачі паспорта громадянина України у вигляді ID-картки.

Після доопрацювання з урахування зауважень громадськості, експертів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та парламентських комітетів законопроект усуває істотні недоліки, які закладено в чинному Законі України «Про Єдиний державний демографічний реєстр».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»