Новини публікуються мовою оригіналу

Нацкомісія, що регулює ринки фінансових послуг, нагадує: після набрання 07.11.2015 р. чинності основними положеннями Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 р. № 580-VIII розпочали роботу підрозділи патрульної поліції Національної поліції в Києві, Львові, Харкові, Одесі.

Наказом МВС України «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі» від 07.11.2015 р. № 1395, форма первинної довідки про пошкодження транспортних засобів у дорожньо-транспортній пригоді та порядок її видачі поліцейськими не передбачено.

У зв’язку з припиненням діяльності патрульної служби МВС та початком роботи патрульної поліції Національної поліції України Інструкція з оформлення працівниками патрульної служби МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затверджена наказом МВС України від 10.07.2015 р. № 842, визнана такою, що втратила чинність.

З огляду на викладене вище, у Києві, Львові, Одесі та Харкові (тобто містах, де розпочала свою роботу патрульна поліція) при оформленні ДТП указана первинна довідка про пошкодження транспортних засобів у ДТП більше не оформлюється.

Процедура видачі страховикам та Моторному (транспортному) страховому бюро України довідки про ДТП, передбачена положеннями Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р. № 1961-IV, підрозділами патрульної поліції продовжує здійснюватися відповідно до Порядку видачі довідки про дорожньо-транспортну пригоду, затвердженого наказом МВС України від 04.07.2011 р. № 389, згідно з вимогами закону.

Таким чином, ненадання страхувальником, особою, відповідальність якої застрахована, водієм транспортного засобу чи потерпілим первинної довідки про пошкодження транспортних засобів у ДТП не є підставою для відмови в здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»