Новини публікуються мовою оригіналу

Держпраці на своєму сайті нагадала, скільки годин має навчатися працівник питанням охорони праці та як часто.

Зокрема, ст. 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII передбачає: працівники під час прийняття на роботу та в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, із надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки в разі виникнення аварії.

Окрім того, зобов’язані:

  • щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці працівники, зайняті на роботах із підвищеною небезпекою чи там, де є потреба у професійному доборі;
  • під час прийняття на роботу та періодично, один раз на три роки, проходити навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб із питань охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Тривалість навчання затверджується керівником підприємства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»