З метою оптимізації державного регулювання господарських відносин та зменшення адміністративного тиску на суб’єктів ринку Держпідприємництво пропонує встановити єдиний режим державного регулювання господарської діяльності шляхом конвергенції (зближення) ліцензування й дозвільної системи у сфері господарської діяльності та інших регулювань. Для цього розроблено відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції проекту Закону України Про конвергенцію (зближення) засобів державного регулювання господарської діяльності».

Нині сформовані системи ліцензування та видачі документів дозвільного характеру не повною мірою виконують покладені на них функції налагодження взаємодії бізнесу й держави та мають низку суттєвих недоліків.

Зокрема потребує реформування на законодавчому рівні проблема необхідності одночасного отримання суб’єктами ринку ліцензії, яка засвідчує право на провадження певного виду господарської діяльності, та документів дозвільного характеру, які надають право на певні дії щодо провадження господарської діяльності.

Крім ліцензії для провадження господарської діяльності підприємцю необхідно також отримувати додаткові квоти, висновки, дозволи, спеціальні дозволи, погодження, акредитаційні сертифікати тощо. Зауважимо, що за  відсутності цих документів починати/здійснювати діяльність неможливо навіть за наявності ліцензії.

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»