Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 107.04 «ЗІР» роз’яснила, у якому звітному періоді виникає дохід у ФОПа-єдинника, якщо поворотну фінансову допомогу не повернено протягом 12 календарних місяців.

Контролери повідомили: для ФОПів — платників єдиного податку груп 1 та 2, для яких податковим (звітним) періодом є календарний рік, сума поворотної фінансової допомоги, що не повертається протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, відображається в складі доходів такого платника за підсумками податкового (звітного) року, на який припадає строк її повернення.

У разі якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається в зазначений вище строк і при цьому отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи перевищують обсяги доходів, установлені п. 291.4 ПКУ, то платники єдиного податку груп 1 та 2 мають подати податкову декларацію в строки, установлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Для ФОПів — платників єдиного податку групи 3, для яких податковим (звітним) періодом є календарний квартал, відображення суми поворотної фінансової допомоги, яка не повертається протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, здійснюється за підсумками звітного кварталу, на який припадає строк повернення такої допомоги.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»