Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 301.06 «ЗІР» надала відповідь на запитання:

чи має право контролюючий орган після отримання платником другої квитанції про прийняття звіту щодо сум нарахованого ЄВ без помилок визнати такий звіт не прийнятим?

Підтвердженням поданої звітності є квитанція № 1 і квитанція № 2.

Квитанція № 1 свідчить про те, що Звіт страхувальника успішно прийнято для подальшого опрацювання. До того ж така квитанція містить інформацію, що за результатами приймання й обробки електронного Звіту в Пенсійному фонді України буде сформовано другу квитанцію, яка надсилатиметься на електронну адресу, із якої було відправлено Звіт (або посереднику).

Квитанція № 2 містить інформацію про результат обробки Звіту й повідомляє про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр застрахованих осіб).

Таким чином, квитанція № 2 свідчить лише про те, що дані зі звіту завантажено до Реєстру застрахованих осіб.

Контролюючий орган після отримання платником квитанції № 2, яка свідчить про внесення відомостей зі звітності страхувальника до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки має право визнати такий звіт не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку № 435, яке було виявлено під час камеральної перевірки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»