Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.23 «ЗІР» надала відповідь на запитання:

чи відображається в податковій декларації з податку на додану вартість залишок від’ємного значення податку, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та є неоплаченим, до повного його погашення, у разі якщо із дати його виникнення минуло 1095 днів?

Податківці дійшли такого висновку: якщо залишок від’ємного значення ПДВ попередніх податкових періодів, який сформований за придбаними товарами/послугами, протягом строку позовної давності платником податку є неоплаченим, то такі товари вважаються безоплатно отриманими. Тобто факт їх придбання відсутній, як це передбачено в п. 198.3 ПКУ. А отже, права на податковий кредит і, відповідно, на бюджетне відшкодування сум ПДВ, за такими товарами/послугами в платника ПДВ немає.

У вказаному випадку кредиторська заборгованість підлягає списанню. При цьому коригування податкового кредиту здійснюють на підставі бухгалтерської довідки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»