Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 24.11.2015 р. № 17905/10/26-15-17-01-12 нагадало деякі аспекти оподаткування стипендій та вартості оплати навчання студентів роботодавцем.

Щодо оподаткування стипендії. До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається й не обкладається ПДФО та військовим збором сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується із бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту чи ад'ютанту, але не вище ніж 1710 грн у 2015 році.

Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) ПДФО за ставками 15% (20%) та військовим збором — за ставкою 1,5%.

Щодо оподаткування оплати вартості навчання роботодавцем. До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абз. 1 пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (але не вище ніж 1710 грн у 2015 році) на кожен повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа в трудових відносинах із роботодавцем, але за умови, якщо вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання в такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу й отримання спеціальності (кваліфікації) не менш ніж 3 роки (пп. 165.1.21 ПКУ).

При цьому якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, у якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає обкладенню ПДФО за ставками 15% (20%) і військовим збором — за ставкою 1,5%.

Якщо ж при проведенні остаточного розрахунку підприємству відшкодовуються (повертаються) витрати на навчання, то в нього не виникає об’єкта оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»