Новини публікуються мовою оригіналу

Згідно із урядовим законопроектом щодо податкової реформи правила оподаткування доходу підприємців-загальносистемників будуть визначені у ст. 171 оновленого ПКУ. Стисло проаналізуймо її положення.

Ставка оподаткування. Доходи підприємців-загальносистемників обкладатимуться ПДФО за ставкою 20% (замість 15%).

Об’єкт оподаткування. Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, який розраховується як різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формах), зменшеним на суму податкової соціальної пільги й документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Як бачимо, ФОПам також буде надано право користуватися ПСП у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.

Перелік витрат. Він фактично не змінився, це витрати на сировину, матеріали, товари, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції; витрати на оплату праці; ЄСВ та інші витрати, до складу яких включаються витрати, пов'язані з веденням господарської діяльності.

Авансові внески з ПДФО. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб, як і за чинними правилами, розраховуватимуться підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у зіставних умовах), і сплачуються до бюджету по 25% щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Застосування РРО. Як і нині, підприємці-загальносистемники застосовуватимуть РРО відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»