Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовий законопроект щодо податкової реформи, який пропонує нову редакцію ПКУ, передбачає вдвічі підвищити відповідальність за помилки у формі № 1ДФ.

Так, у п 121.1 оновленого ПКУ пропонують визначити штраф за неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, із недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості чи помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку в розмірі 1020 грн. Ті самі дії, учинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — 2040 грн.

При цьому планують застосовувати і штраф у розмірі 340 грн за оформлення документів, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків без зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків, або з використанням недостовірного реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»