Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовий законопроект щодо податкової реформи передбачає велику кількість ПДВшних змін. Виділимо основні:

1. Підвищення порога для реєстрації платником ПДВ із 1 млн до 2 млн грн.

2. Виключення з бази обкладення ПДВ акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

3. Установлення двох ставок ПДВ: 20% і 0%.

4. Вилучення із ПДВшних норм статті «Операції, що не є об'єктом оподаткування». Перенесення рядка операцій, що не були об’єктом обкладення ПДВ, у звільнені від оподаткування (наприклад, надання послуг зі страхування).

5. Звільнення до 31.03.2019 р. від обкладення ПДВ операцій із увезення на митну територію України лікарських засобів, унесених до Держреєстру лікарських засобів, медичних виробів, унесених до Держреєстру медичної техніки, і виробів медичного призначення та/або введених в обіг згідно із законодавством у сфері технічного регулювання й оцінки відповідності, та операцій із першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України.

6. Унесення до реєстраційної суми показника ^Ліміт. Це сума середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали були задекларовані платником до сплати до бюджету й погашені чи розстрочені або відстрочені (так званий «овердрафт»).

7. Закриття електронних ПДВ-рахунків, відкритих станом на 01 січня 2016 року сільгосппідприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ в редакції, що діяла до 01 січня 2016 року, і призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки відкриті в установах банків та/або Казначействі.

8. Скасування необхідності складати податкову накладну для звільнених від ПДВ операцій і тих, операції з постачання яких обкладають за ставкою 0%.

9. Заборона реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, якщо минуло понад 180 днів від дати їх складання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»