Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін у проекті Податкового кодексу продовжує послідовну лінію на впровадження РРО серед єдинників-фізосіб. Так, обов’язкове застосування пропонується для єдинників-фізосіб:

  • групи «А»1 — із 1 січня 2019 року;
  • групи «В»2, які сплачували єдиний податок у 2015 році у складі групи 2 платників єдиного податку в редакції цього Кодексу, що діяла до 1 січня 2016 року, — із 1 січня 2016 року, а для решти платників єдиного податку цієї групи — із 1 липня 2016 року.

До того ж Мінфін пропонує своєрідний «пряник» для фізосіб-єдинників груп 2 та 3, які з 1 січня 2016 року лишаються на спрощеній системі оподаткування (у складі платників єдиного податку групи «В») і які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Вони із дати початку застосування РРО і до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок із питань дотримання порядку застосування РРО.

1 Не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках і/або провадять господарську діяльність із надання побутових послуг населенню й обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн.

2 Не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, не перевищує 10 осіб і річний обсяг доходу не більш ніж 2 млн грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»