Новини публікуються мовою оригіналу

Проект Закону України № 3490 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад» підтримали в четвер 242 народних депутати.

Законопроектом передбачаються зміни, якими:

  • урегульовуються процедури складання проектів бюджетів об’єднаних територіальних громад і визначаються механізми контролю за дотриманням  законодавства в частині міжбюджетних відносин в органах місцевого самоврядування новоутворених громад;
  • установлюються особливості формування надходжень і здійснення витрат бюджетів об’єднаних територіальних громад у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України, а також у разі несвоєчасного прийняття рішення про відповідний місцевий бюджет;
  • унормовуються питання фінансового забезпечення тих територіальних громад, що не об’єдналися, але перебувають на території району, де частина територіальних громад об’єдналась.

Як відомо, 25 жовтня 2015 року, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відбулися перші вибори в 159 об’єднаних територіальних громадах. Виходячи з цього, розпочався процес формування нових органів місцевого самоврядування в цих об’єднаних територіальних громадах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»