Новини публікуються мовою оригіналу

Про це під час слухань, організованих комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, нинішній рік можна оцінити як рік стриманого оптимізму та рік стриманих результатів у сфері дерегуляції.

Кожен українець, який може отримати електронний сервіс, заповнює менше паперів, реально має змогу онлайн зареєструвати компанію, права на нерухомість, подати в електронній формі заяву до ДРАЦСу, проставити апостиль та отримати свідоцтво про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку. 

У поточному році було повністю відкрито доступ до реєстру бізнесу та нерухомості. 2,5 млн українців уже скористалися реєстрами в бесплатному режимі, а 250 тис. разів — платними сервісами. Майже 30% документів, які ще минулого року отримувались у паперовій формі, нині українці отримують в електронному вигляді.

Мін’юстом спільно з Мінекономіки і Мінфіном було запроваджено реєстрацію компанії під ключ за 24 години із моменту внесення компанії до реєстру. Компанія ставиться на облік у Податковій, Пенсійному фонді та органах статистики.

Парламент має розглянути розроблений Мін’юстом пакет законопроектів, прийняття яких запровадить в Україні одну з найпрогресивніших  і найбільш прозорих моделей реєстрації нерухомості та бізнесу в країнах Європи. Ці ініціативи передають усі повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості місцевим органам влади, об’єднаним громадам і нотаріусам. Це вводить систему конкуренції та знищує монополію держави на ці сервіси.

Буде відмінено необхідність підтверджувати свій статус юридичними особами, завершиться запровадження електронних сервісів, які нині працюють у пілотному режимі. Також будуть введені заборона державним органам вимагати від громадян інформацію, яка міститься в реєстрах речових прав і бізнесу, і принцип екстериторіальності при реєстрації компанії та нерухомості.

Водночас ключовим завданням на наступний рік буде проведення реформи системи банкрутства задля вирішення проблемних питань із боку бізнесу до чинного законодавства в цьому напрямі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»