Новини публікуються мовою оригіналу

Кабінет Міністрів України затвердив пакет законопроектів для підтримки громадян і підприємств, які брали кредити у валюті, включаючи проекти Закону «Про фінансову реструктуризацію» та «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)», що були розроблені Міністерством фінансів України спільно з Національним банком України та Незалежною асоціацією банків України.

Однією з проблем для багатьох українських родин є валютні іпотечні кредити, узяті ще до кризи 2008 року. А значною проблемою для багатьох життєздатних у цілому підприємств, які є сумлінними позичальниками, є поточна криза ліквідності та неспроможність сплачувати за наявними боргами чи брати нові запозичення, унаслідок чого багато із них перебувають на межі банкрутства, що загрожує втратою робочих місць і погіршенням ситуації в економіці й надалі.

Валютні кредити пропонується реструктуризувати лише тим громадянам, які брали їх на придбання власного житла та через неспроможність сплатити кредит, як наслідок, можуть лишитися без свого єдиного помешкання. Кількість родин, які матимуть право на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів, становить приблизно 37 тис. на загальну суму понад 20 млрд грн. При цьому ухвалений законопроект не несе загроз для банківської системи: його погоджено із 19 найбільшими банками України, які володіють 75% активів у банківській системі. 

Іще один проект Закону — «Про фінансову реструктуризацію» — було підготовлено з метою вирішити проблему надмірного боргового навантаження для життєздатних підприємств і, як наслідок, повернути їх до економічної активності, а також забезпечити пожвавлення банківського кредитування. Водночас розроблений закон не є механізмом уникнення від сплати за кредитами. Із метою уникнення зловживань або маніпулювання процесом фінансової реструктуризації пов’язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес. Нежиттєздатні підприємства також не зможуть ним скористатися.

Пакет законопроектів буде подано на розгляд Верховної Ради України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»