Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 109.20 «ЗІР» надала відповідь на запитання:

яка відповідальність застосовується до СГ (ЮО та ФОП: на загальній системі оподаткування; на спрощеній системі оподаткування, які є платниками ПДВ), що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані в установленому порядку?

Податківці нагадали: суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані вести в установленому законодавством порядку облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Відповідно, до суб’єктів господарювання, які реалізують товари, що не обліковані в установленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому зазначені вимоги не поширюються на фізосіб-підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»