Новини публікуються мовою оригіналу

Одним із основних принципів податкового законодавства в Україні визначено принцип його стабільності. Саме таке положення передбачено в пп. 4.1.9 Податкового кодексу України.

Цей принцип полягає в тому, що зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть уноситися пізніше, як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, у якому діятимуть нові правила та ставки.

Окрім того, цей підхід у податковому законодавстві також передбачає, що податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

На наш погляд, зазначене положення Податкового кодексу України є розумним, справедливим і далекоглядним. Але, незважаючи на те що цей принцип податкової системи України чітко й недвозначно прописано в головному податковому Законі України, він із року в рік нехтується. Щоразу ми отримуємо від законодавця так звані передноворічні подарунки у вигляді законів про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України. Інакше кажучи — у вигляді глобальних змін податкової системи, які, серед іншого, набирають чинності з перших чисел січня. Причому це явище має систематичний, якщо не сказати системний, характер.

Пунктом 30 ч. 1 ст. 106 Конституції України серед повноважень Президента передбачено реальну можливість впливати на прийняття Верховною Радою України законів шляхом використання права президентського вето.

У зв’язку із зазначеним вище просимо Вас, використовуючи цілком законні повноваження, прослідкувати за неухильним виконанням законодавства України з боку Парламенту.

Підтримати петицію.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»