Верховний Суд України зробив правовий висновок про те, що об’єктом реалізації з прилюдних торгів може бути нерухоме майно, яке є об’єктом цивільних прав (будівля, споруда, інші приміщення, земельна ділянка, підприємство як цілісний майновий комплекс (або його частина, виділена в установленому законом порядку в окремий самостійний об’єкт власності), а не його частина, яка не набула статусу об’єкта нерухомості в передбаченому законом порядку).

За таких обставин висновки суду про правомірність здійснення продажу з прилюдних торгів частин внутрішнього об’єму цієї будівлі (окремих кімнат, приміщень загального користування: коридорів, душових) без вирішення питання щодо технічної можливості виділу в натурі цих часток з об’єкта нерухомого майна й набуття ними статусу об’єкта цивільних прав не можна визнати такими, що відповідають вимогам закону.

Тобто на прилюдних торгах можна реалізувати лише ту нерухомість, яка виділена в натурі та має статус окремого об’єкта цивільних прав. Детальніше про особливості відчуження частини об’єкта нерухомості читайте в матеріалі «Частина нерухомості як об’єкт правовідносин» у газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 47 за 2013 рік.

Правовий висновок ВСУ в справі № 6-76цс13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»