Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 16.11.2015 р. № 24353/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо включення в межах застосування касового методу податкового обліку до складу податкового кредиту податкових накладних, виписаних на паперових носіях до введення в дію системи електронного адміністрування ПДВ, і щодо можливості збільшення за рахунок таких податкових накладних реєстраційної суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Зокрема, податківці повідомляють:

  • на дату перерахування комунальним підприємством коштів у рахунок погашення заборгованості перед постачальником, що виникла в попередніх звітних періодах у зв’язку з придбанням природного газу, у комунального підприємства виникає право на включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, складених постачальником у минулих періодах при здійсненні операції з постачання природного газу (у т.ч. за податковими накладними, складеними до 01.01.2015 р. у паперовому вигляді та які не підлягали реєстрації в ЄРПН і без урахування строків позовної давності);
  • податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015 р., не беруть участі в обрахунку реєстраційної суми платника податку, незалежно від того, у якому періоді в платника податку виникає право на податковий кредит по таких податкових накладних/розрахунках коригування.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»