Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 13.11.2015 р. № 3893/10/20-40-15-01-15 нагадала про зміни до ст. 199 ПКУ в частині нарахування податкових зобов’язань у разі, якщо придбані товари/послуги призначаються для використання в неоподатковуваних операціях або не в господарській діяльності, унесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VIII.

Тож податківці повідомляють: якщо придбані для ведення господарської діяльності товари частково використовуються в оподатковуваних операціях (реалізація сільгосппродукції на території України), а частково — у звільнених (експорт сільгосппродукції), платник податку не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду зобов’язаний:

  • нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ;
  • скласти й зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час придбання таких товарів, яка відповідає частці їх використання у звільнених операціях (п. 199.1 ПКУ).

Зокрема, така податкова накладна включається платником податку, який застосовує спеціальний режим оподаткування, до складу податкових зобов’язань податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (у рядок 1.1).

Окрім того, фіскали зазначають: сума податкового кредиту, нарахована при придбанні товарів, призначених для часткового використання в оподатковуваних операціях і частково — у звільнених, і включена на дату їх придбання до складу податкового кредиту податкової декларації 0121-0223 у повному розмірі, підлягає коригуванню на суму частки використання придбаних товарів у звільнених операціях.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»