Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 06.11.2015 р. № 3863/10/20-40-15-01-15 податківці розглянули умови звільнення від ПДВ операцій із постачання будівельно-монтажних робіт із будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти (п. 197.15 ПКУ).

Так, застосовувати таку пільгу мають право суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які:

  • є забудовниками; 
  • визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у відповідному регіоні (вказані в паспорті такої програми);
  • безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

При цьому земельні ділянки, на яких здійснюється таке будівництво, мають бути включені до відповідного переліку, а саме: будівництво повинне відповідати всім переліченим вище вимогам щодо фінансування, технічних й інших умов, визначених як Законом України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» від 25.12.2008 р. № 800-V, так і відповідними нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього Закону.

Водночас інші суб’єкти господарювання — платники ПДВ, які виконують роботи для забезпечення будівництва доступного житла за договорами субпідряду з виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла, права на використання пільги з оподаткування не мають. Вони надають послуги виконавцям із нарахуванням ПДВ за повною ставкою за загальновстановленими правилами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»