Новини публікуються мовою оригіналу

До спливу строку дії «будівельної амністії» в Україні лишається трохи більше місяця. Це зручна нагода для громадян, які будувалися в силу різних причин самочинно, не порушуючи будівельних норм, легалізувати власні будови без сплати штрафів, аби вільно розпоряджатися майном: оформлювати право власності, дарувати, продавати, заповідати в спадок.

Станом на 19 листопада в рамках «будівельної амністії» Держархбудінспекція зареєструвала 8,2 тис. декларацій на готовність об’єктів до експлуатації, тим самим легалізувавши такі самочинні будівництва. Найактивніше громадяни узаконюють самобуди в Київській (1132), Дніпропетровській (851), Чернівецькій (711) і Тернопільській (651) областях.

Порівняно з «будівельними амністіями», які діяли з 2009 року до 2013 року, кількість поданих до Держархбудінспекції документів у декілька разів зменшилася, що свідчить про те, що більшість громадян таки узаконили власні самочинні будівництва протягом попередніх років.

Діятиме «будівельна амністія» лише до 31 грудня 2015 року.

Інформацію про кроки, які потрібно здійснити для легалізації самобуду, можна отримати на офіційному сайті ДАБІ. Також там можна ознайомитися з відеоінструкцією з цього питання.

Нагадаємо, що до кінця 2015 року в Україні триває так звана «будівельна амністія». Це доступний і швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період із 5 серпня 1992 року по 12 березня 2011 року та не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкта.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»