Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.20 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи має право платник ПДВ зареєструвати податкову накладну в ЄРПН пізніше 15-го календарного дня, що настає за днем її виписки, якщо 15 день припадає на святковий або вихідний день?

Податківці зазначили: реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється платником ПДВ не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Відповідно, строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН не переносяться, якщо 15-ий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий або вихідний день.

Нагадаємо: порушення платниками ПДВ граничних строків реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, і розрахунків коригування до них тягнуть за собою накладення на платників податку, на яких покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, визначеному ст. 1201 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»