Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 13.11.2015 р. № 3472/М/26-15-15-03-11 зауважила: порядок надання безпроцентної позики співробітнику повинен установлюватися договором позики.

Від редакції

Податкове законодавство не оперує поняттям «позика». У цілях оподаткування безпроцентна позика вважається поворотною фінансовою допомогою.

Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується фізособою на підставі укладеного договору, протягом дії такого договору не є об'єктом (базою) обкладення ПДФО і військовим збором.

Разом із цим суми безповоротної фінансової допомоги та поворотної фінансової допомоги, які не повернулись фізособою у строк, визначений договором, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи й обкладаються ПДФО за ставкою 15% (20%) і військовим збором за ставкою 1,5%. Окрім того, у ст. 36 ПКУ визначено: платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Податківці також наголосили: при наданні співробітникові позики та поверненні її в підприємства (платника податку на прибуток) доходи і витрати не визнаються.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»