Новини публікуються мовою оригіналу

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло в листі (від 13.11.2015 р. № 3469/К/26-15-11-04-16) питання щодо використання РРО єдинниками — фізособами групи 3.

Так, спеціалісти податкової зазначили: згідно зі ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (даліЗакон), перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (далі — РК) і книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій із продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО є обов’язковим, установлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної, фінансової політики. РК не застосовуються в разі провадження видів підприємницької діяльності, визначених ст. 9 Закону.

РРО та РК не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО (п. 6 ст. 9 Закону).

Водночас нормами ПКУ не передбачено можливості платникам єдиного податку груп 2 і 3, обсяг доходу яких перевищив 1 млн грн, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Зважаючи на викладене вище, фізичні особи — підприємці платники єдиного податку групи 3, обсяг доходу яких за перше півріччя 2015 року перевищив 1 млн грн, зобов’язані з 1 жовтня 2015 року при провадженні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Фізичні особи — підприємці платники єдиного податку групи 2 у разі перевищення обсягу доходу в 1 млн грн у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 1 січня 2016 року при здійсненні розрахункових операцій застосовувати РРО.

Згідно із п. 296.10 ст. 296 ПКУ, у разі перевищення платником єдиного податку групи 2 у календарному році обсягу доходу в 1 млн грн застосування РРО розпочинається з 1 січня 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»