Новини публікуються мовою оригіналу

Кабмін змінив процедуру видачі експлуатаційного дозволу операторам ринку харчових продуктів (постанова від 11.11.2015 р. № 930).

Тож оператори ринку повинні отримати експлуатаційний дозвіл, який видається територіальними органами Держветфітослужби, на кожну окрему потужність до початку її експлуатації. Для отримання експлуатаційного дозволу оператор ринку особисто або через уповноважений ним орган чи особу, або рекомендованим листом подає в одному примірнику відповідну заяву та перелік харчових продуктів, які планує виробляти чи зберігати. Строк видачі експлуатаційного дозволу становить 30 календарних днів із дня отримання територіальним органом Держветфітослужби заяви й переліку.

Інспекція (огляд) заявлених потужностей проводиться не пізніше 15 календарних днів із дня отримання територіальним органом Держветфітослужби заяви та переліку.

Розмір плати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги з видачі чи поновлення дії експлуатаційного дозволу становить 0,17 мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, установленої законом на 1 січня календарного року, у якому заява подається оператором ринку в центр надання адміністративних послуг, до визначення розміру адміністративного збору законом.

Зазначений дозвіл не потрібен для операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10°C, лишаючись придатними для споживання людиною. Також дозвіл не потрібен:

  • закладам громадського харчування;
  • потужностям, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
  • закладам роздрібної торгівлі, обсяги продажів окремих харчових продуктів яких не перевищують обсягів, затверджених відповідною постановою Кабінету Міністрів України з урахуванням кращих міжнародних та європейських практик, а також документів відповідних міжнародних організацій. У разі відсутності зазначеної постанови ця норма поширюється на всі заклади роздрібної торгівлі.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»