Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 06.11.2015 р. № 23731/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ на підставі податкової накладної, у якій прізвище особи, що склала таку податкову накладну, та електронний цифровий підпис особи, яка її зареєструвала в ЄРПН, належать різним особам.

Податківці дійшли такого висновку: податкова накладна, у якій прізвище особи, що її склала, та електронний цифровий підпис особи, яка її зареєструвала в ЄРПН, належать різним особам, є такою, що складена з порушенням порядку заповнення податкової накладної. Відповідно, така податкова накладна не дає права отримувачу (покупцю) на віднесення сум податку до податкового кредиту.

Отже, зважаючи на встановлені правила заповнення та реєстрації податкових накладних, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну під час її реєстрації в ЄРПН, і підпис особи, яка склала податкову накладну, не можуть належати різним особам, а повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»