Директор Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір повідомив, що з 1 жовтня прийняття звітності про суми нарахованого ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та облік сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників здійснюватимуть органи Міністерства доходів і зборів. Наразі завершується передання  необхідних документів і баз даних до структурних підрозділів Міністерства доходів і зборів.

Нагадаємо: до 30 вересня 2013 року прийняття звітів із ЄСВ та облік сплати ЄСВ здійснюють органи Пенсійного фонду України.

Проте варто зауважити: нині нормативно-правові акти щодо порядку подання звітів із ЄСВ та обліку страхових коштів від сплати ЄСВ органами Міністерства доходів і зборів не прийнято. Тож аби органи Міністерства доходів і зборів повноправно розпочали свою роботу щодо адміністрування ЄСВ, необхідно дочекатися затвердження та набрання чинності зазначеними нормативно-правовими актами.

За даними прес-служби Міністерства соціальної політики України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»