Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 29.10.2015 р. № 23009/6/99-99-19-03-02-15 податківці вкотре висловили своє бачення щодо відображення розрахунків коригування у звітності з ПДВ. Вони дійшли таких висновків:

У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання в декларації з ПДВ того звітного періоду, у якому розрахунок коригування зареєстрований покупцем в ЄРПН;
  • покупець повинен зменшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ у податковому періоді, на який припадає дата складання розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені строки.

У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

  • постачальник повинен збільшити податкові зобов'язання в податковій декларації з ПДВ у податковому періоді, на який припадає дата складання розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені строки;
  • покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, у якому розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 днів із дати його складання.

Окрім того,  сума ПДВ, зазначена в податковій накладній, в обов’язкових реквізитах заголовної частини якої допущено помилки та які виправлено шляхом складання розрахунку коригування, може бути включена до складу податкового кредиту після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН, але не пізніше 365 календарних днів із дати складання такої податкової накладної.

Якщо розрахунок коригування складено з метою виправлення помилок у необов’язкових реквізитах податкової накладної, суми ПДВ за якою були попередньо включені до складу податкового кредиту, при цьому обсяги постачання товарів/послуг і, відповідно, сума податкового кредиту покупця не змінилися, то підстав для коригування податкового кредиту в декларації з ПДВ і заповнення розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) (додаток 1) немає.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»