Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ розглянула (лист від 06.11.2015 р. № 10397/Т/99-99-22-07-03-14) питання, щодо необхідності застосування фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку групи 3 реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) при відкритті додатково нової господарській одиниці, якщо обсяг доходу підприємця не перевищив 1000000 грн.

Спеціалісти ДФС традиційно зазначили: правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (даліЗакон № 265), дія якого поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі. Установлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, окрім Податкового кодексу України, не допускається.

Також, податківці чітко визначили: наразі законодавством установлено залежність обов’язковості застосування РРО не від кількості господарських одиниць платника єдиного податку (фізичної особи — підприємця), виду чи місця проведення діяльності, а від перевищення ним протягом календарного року обсягу доходів у 1000000 грн.

На жаль, як завжди, у цьому питанні спеціалісти ДФС оминають стороною ст. 9 і ст. 10 Закону про РРО (оскільки навіть при перевищенні є інші можливості не використовувати РРО).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»