Верховна Рада України 19.09.2013 р. прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо сплати судового збору)» (номер проекту 0973, дата реєстрації 12.12.2012 р.).

Серед іншого цим документом запроваджуються нові ставки судового збору в справах про адмінправопорушення та підвищуються окремі ставки судового збору (наприклад, удвічі збільшиться розмір судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу з 0,1 розміру МЗП до 0,2 розміру МЗП), які справляються за подання до суду позовних та інших заяв, передбачених процесуальним законодавством.

Законом передбачено, що у випадку винесення судом постанови про накладення адмінстягнення на особу, вона сплачуватиме судовий збір, ставка якого встановлюється в розмірі 0,03 розміру мінімальної зарплати.

При поданні адміністративного позову майнового характеру сплачується 10% розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»