На всі правовідносини, що виникають у зв’язку із застосуванням Закону України «Про охорону прав на промислові зразки» від 15.12.1993 р. № 3688-XII (далі — Закон № 3688), поширюється юрисдикція судів.

Спори щодо чинності патентів на промислові зразки віднесено виключно до компетенції судів (п. 2 ст. 27 Закону № 3688).

Тож патент на промисловий зразок лише в судовому порядку може бути визнаний недійсним (повністю або частково), зокрема, у разі невідповідності запатентованого промислового зразка умовам патентоспроможності (новизна) чи видачі патенту внаслідок подання заявки з порушенням прав інших осіб (ст. 25 Закону № 3688).

Нагадаємо: патент на промисловий зразок видається під відповідальність його власника без гарантії чинності патенту відповідно до п. 1 ст. 18 Закону 3688.

Тож заходи щодо скасування рішення про видачу патентів не входять до повноважень Державної служби інтелектуальної власності України та закладу експертизи ДП «Український інститут промислової власності», а відносяться до виключної компетенції судів.

Лист Державної служби інтелектуальної власності України «Стосовно встановленого законодавством порядку розгляду заявки на промисловий зразок та визнання недійсним патенту» від 05.09.2013 р. № 1-7/6801

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»