Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики в листі від 24.07.2015 р. № 233/021/1/106-15 зазначило: статтею 241 Закону України «Про зайнятість населення» (даліЗакон) визначено, що роботодавцю компенсуються витрати на оплату праці (але не вище середнього рівня зарплати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць) за працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більш ніж 6 календарних місяців за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати удвічі.

Надання відповідної компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб на умовах безстрокових трудових договорів Законом не визначено.

Але Закон не встановлює обмеження щодо можливості сторін продовжити трудові правовідносини після закінчення дії строкового трудового договору. Таким чином, відповідно до ст. 391 КЗпП, якщо після спливу строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається подовженою на невизначений строк.

Окрім цього, у листі йдеться про необхідність трудових відносин із працевлаштованими внутрішньо переміщеними особами протягом визначеного періоду, а саме: компенсація надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більш ніж 6 календарних місяців, зберігаючи гарантії зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати вдвічі.

Тривалість компенсації витрат роботодавця, який працевлаштовує внутрішньо переміщених осіб із числа категорій громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 Закону, понад 6 місяців, але не більш ніж 12 календарних місяців, визначається рішенням регіональних координаційних комітетів сприяння зайнятості за погодженням із відповідними територіальними органами державної служби зайнятості.

Інші умови (тривалість виплати й/або трудових відносин, характер трудового договору), за яких надається зазначена компенсація, Законом не визначені.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»