Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 03.11.2015 р. № 23422/6/99-99-19-03-03-18 розглянула питання щодо оподаткування операцій із безоплатного розповсюдження підакцизної продукції в межах проведення рекламної акції, зокрема пива.

І. Щодо акцизного податку

При здійсненні операцій із безоплатного передання пива (за ціною 0,0 грн) база обкладення акцизним податком із реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів відсутня.

ІІ. Щодо ПДВ

Якщо вартість товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів (у т.ч. для безоплатного розповсюдження), включається до вартості товарів/послуг, які використовуються в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари придбаваються для використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, а тому податкові зобов’язання з ПДВ під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення, відповідно до п. 198.5 ПКУ, не нараховуються, а сформований податковий кредит не коригується.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»