Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд постановою від 04.11.2015 р. № 911 затвердив зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105 (далі — Порядок № 105). Відповідні зміни набирають чинності з 12.11.2015 р.

Змінами передбачається:

1. Установлено, що дія Порядку № 105 поширюється на громадян України, які починаючи із:

  • 18 березня 2014 року були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • 8 лютого 2015 року були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) уведення воєнного стану;
  • 11 червня 2015 року були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період і які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

2. Компенсацію з бюджету витрат підприємствам на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснювати на строк до закінчення особливого періоду чи до дня фактичної демобілізації.

3. Компенсацію з бюджету витрат підприємствам на виплату середнього заробітку працівникам, які були призвані під час мобілізації, на особливий період, і підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, здійснювати не більше ніж на строк укладеного контракту.

4. Звіти погоджуватися можуть і військовою частиною, що здійснювала призов, а не лише військкоматом.

5. У Звіті слова «нарахована середня заробітна плата» замінили на «компенсація з бюджету середнього заробітку (нарахована середня заробітна плата)».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»