Новини публікуються мовою оригіналу

ВССУ поставив крапку щодо отримання пільгової стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб, на підставі Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

В ухвалі від 28.10.2015 р. № 6-26868св15 ідеться, що згідно із ч. 1 ст. 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 р. № 345-VI шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як 3 роки, діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, діти шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, шахтарів-інвалідів I та II груп зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного й місцевих бюджетів із наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб.

При цьому, як передбачено законом, право на пільгову стипендію, зокрема мають студенти, які зараховувались на навчання поза конкурсом за особистим вибором спеціальності, проте це не є єдиною умовою для отримання пільгової стипендії. Зазначені положення закону не є взаємовиключними, крім того, закон і не вимагає обов’язкової сукупності умов для отримання пільгової стипендії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»