Новини публікуються мовою оригіналу

З’явився текст наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» від 02.10.2015 р. № 859 (даліНаказ № 859).

Серед нововведень нової форми слід виділити таке:

  1. Скорочено кількість додатків Декларації до чотирьох. У новій формі звіту більше не буде додатків:
  • інформація про особу, уповноважену на заповнення декларації (додаток 1 чинної Декларації). Такі відомості перенесли до заголовної частини нової Декларації;
  • розрахунок податкових зобов'язань із податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій із продажу (обміну) об'єктів нерухомого (рухомого) майна та/або від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) та/або в результаті прийняття в спадщину чи дарунок майна (додаток 2 чинної Декларації). Як зазначалось у пояснювальній записці, такі розрахунки не потребують додаткових розрахунків і визначаються від обсягу отриманого доходу;
  • перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки згідно із ст. 166 р. IV Податкового кодексу України (додаток 6 чинної Декларації). Такі відомості перенесли до заголовної частини нової Декларації.
  1. Нова форма Декларації та додатки до неї містять відповідні графи для розрахунку військового збору.

Наказ № 859 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Заплановано до опублікування в «Офіційному віснику України» № 89 за 17.11.2015 р. Жодних рекомендацій щодо того, із якого звітного періоду слід застосовувати нову форму звіту, поки що немає. Тож чекатимемо на роз’яснення ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»