Міндоходів нагадує: 1 вересня 2013 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України (далі — ПКУ), відповідно до яких у разі пропуску транспортного засобу (кузову) або партії транспортних засобів (кузовів) на митну територію України контролюючий орган оформлює та видає на кожний транспортний засіб особі, яка його ввозить на митну територію України, довідку про сплату або звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

На підставі такої довідки органи внутрішніх справ здійснюють держреєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів (пп. 250.18.3 ПКУ).

Форми довідки про сплату або звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів встановлюються Кабміном та є документами суворої звітності (пп. 250.16 – 250.17 ПКУ).

Проте, поки форми, затверджені КМУ, не наберуть чинності та зважаючи на тривалість строку виготовлення бланків суворої звітності, Міндоходів рекомендує видавати тимчасові довідки за формою, оприлюдненою на офіційному сайті Міндоходів. Разом із тим у якості номера довідки застосовуватиметься номер митної декларації.

Зверніть увагу: тимчасові довідки будуть замінені на основні (затверджені КМУ) у місячний термін після оприлюднення Міндоходів інформації про початок обміну.

Важливо!

Кабмін прийняв постанову «Про затвердження форми довідки про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та форми довідки про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» від 18.09.2013 р. № 685 (далі — Постанова № 685). Отже, із дати опублікування Постанови № 685 під час митного оформлення авто використовуватимуться вже затверджені КМУ форми.

 

Лист Міндоходів «Про надання декларантам довідок про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за транспортні засоби» від 13.09.2013 р. № 18036/7/99-99-15-02-02-17

Постанова КМУ «Про затвердження форми довідки про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та форми довідки про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» від 18.09.2013 р. 685.

Набирає чинності з дати опублікування.
Станом на 20.09.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»