Мінінфраструктури затвердило Правила технічної експлуатації коліс та пневматичних шин колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі.

Дія цих Правил поширюється на юридичних і фізичних осіб, які виготовляють, транспортують, мають намір придбати чи замовити, продають, придбавають, експлуатують, ремонтують, передають на утилізацію пневматичні шини (далі — шини) і колеса колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі.

Разом із тим дія Правил не поширюється на шини та колеса:

  • колісних транспортних засобів, спроектованих для виконання спеціальних функцій, покладених на підрозділи Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби з надзвичайних ситуацій, аварійно-рятувальних служб відповідно до Кодексу цивільного захисту;
  • перегонових, спортивних колісних транспортних засобів, а також тих, які виготовлені понад 30 років тому та мають колекційну цінність.

У разі недотримання вимог цих Правил застосовувати шини та колеса в складі колісних транспортних засобів заборонено.

Вимоги, зокрема, поширюються на: вибір і застосування пневматичних коліс, монтаж-демонтаж шин/пневматичних коліс, збалансовування пневматичних коліс, ремонт пневматичних коліс, облік пробігу шин, підготовку шин та коліс до утилізації.

Наказ Мінінфраструктури України «Про затвердження Правил технічної експлуатації коліс та пневматичних шин колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі» від 26.07.2013 р. № 549.

Набирає чинності через 10 днів із дня офіційного опублікування.
Готується на публікацію в «Офіційному віснику України» № 72 за 27.09.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»