Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 06.11.2015 р. № 24811/10/28-10-06-11 контролери розглянули деякі особливості щодо складання зведеної податкової накладної в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер (далі — зведена накладна).

Податківці зауважили таке:

По-перше, платник податку протягом звітного періоду має право на складання однієї зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двох чи більше податкових накладних, виходячи із умов, передбачених цивільно-правовим договором.

По-друге, постачальник може скласти й зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до зведеної  накладної в разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст. 192 ПКУ.

По-третє, для зведеної накладної діють загальні правила щодо подання заяви зі скаргою відповідно до п. 201.10 ПКУ.

Нагадаємо: у разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додавати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкової накладної чи порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в ЄРПН.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»