Новини публікуються мовою оригіналу

У Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відсутня заборгованість перед страхувальниками за всіма видами матеріального забезпечення.

Для здійснення виплат застрахованим особам роботодавці вчасно, протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку до Фонду (згідно з п. 1 ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105), і в повному обсязі отримують матеріальне забезпечення.

Відповідно до вимог Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду від 22.12.2010 р. № 26, на підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення страхувальник-роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення, оформлює та подає до робочого органу Фонду за місцем обліку заяву-розрахунок, яка є підставою для здійснення фінансування матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

За січень – вересень 2015 року поточні надходження до Фонду — майже 4747 млн грн, що становить 94% від плану, у т.ч. частина єдиного внеску роботодавців до Фонду — 4716 млн грн. Це на 1% менше, ніж за аналогічний період минулого року, притому що згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів України макропоказником фонду оплати праці, передбачалося на цей час зростання надходження частки єдиного внеску до Фонду на 6%.

У структурі страхових виплат основна частина припадає на:

  • щомісячні страхові виплати — 4,5 млрд грн

та

  • одноразову допомогу — 220 млн грн.

Станом на 1 жовтня 2015 року кількість страхувальників у Фонді становила понад 1,5 млн осіб, із них:

  • юридичних осіб — 1,1 млн;
  • фізичних осіб, які використовують найману працю, — 464 тис.;
  • добровільно застрахованих осіб — 1300.

Порівняно з початком року, кількість страхувальників зросла майже на 5 тис. осіб.

Видатки Фонду за звітний період становлять 5 млрд 281 млн грн, що дорівнює 89% від запланованих 5,9 млрд грн.

Здійснюється нарахування щомісячних страхових виплат понад 259 тисячам осіб. Ця кількість порівняно з аналогічним періодом 2014 року зменшилася на 13 %. Зменшення цього показника зумовлено тим, що Фонд не в змозі виконувати повною мірою свої функції на тимчасово окупованій території.

За 9 місяців до Фонду за продовженням страхових виплат звернулося 70,5 тис. тимчасово переміщених осіб. Уже надано погодження на проведення таких виплат 52 тисячам осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»