Новини публікуються мовою оригіналу

Опублікована постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 869 про заборону руху для транспортних засобів фактичною масою понад 40 т або понад 11 т на вісь (для контейнеровозів — понад 46 т) на автомобільних дорогах загального користування при перевезенні подільних вантажів. Постановою також уводиться обмеження на рух автомобільними дорогами загального користування місцевого значення для вантажівок фактичною масою понад 24 т (або понад 7 т на вісь).

Незабаром Укравтодор і Служби автомобільних доріг у всіх областях України оприлюднять інформацію про нові обмеження на офіційних сайтах відомств і встановлять відповідні дорожні знаки.

Нині почнуть діяти жорсткі правила та штрафні санкції за порушення.

Буде створена мережа із 200 пунктів автоматичного контролю ваги авто «на ходу», а також закуплено 100 мобільних вагових комплексів.

Із 2016 року на дорогах запрацює нова транспортна інспекція УкртрансБезпека, яка використовуватиме сучасні засоби відеофіксації та контролю ваги «на ходу» і таким чином забезпечить чітке дотримання вагових норм і збереже наші дороги від руйнування.

Уведення нових вагових норм дозволить уповільнити катастрофічні темпи руйнації автомобільних доріг України, завдяки чому зекономить державі мільярди гривень на їх подальше відновлення. За розрахунками експертів рух транспортних засобів вагою понад 40 т призводить до зменшення міжремонтних строків із 12–18 років до 6–10 років. Окрім цього, відбувається скорочення строків служби мостових споруд із розрахункових 100 років до 30–40років. Це все призводить до додаткових фінансових витрат, яких можна уникнути.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»