Новини публікуються мовою оригіналу

Верховна Рада України прийняла два важливих для вітчизняних експортерів Закони України. Обидва документи передбачають істотне спрощення експортно-імпортних процедур.

Перший — проект Закону України за № 0069 «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі».

Другий — проект Закону України за № 0059 «Про ратифікацію Протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про вилучення окремих товарів з режиму вільної торгівлі до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про вільну торгівлю від 6 липня 2001 р.», який визначає переліки товарів, що вилучаються з режиму вільної торгівлі між двома країнами.

Унесення цих змін вимагали процедури СОТ для приведення Україною у відповідність своїх міжнародних зобов'язань.

Спрощення стосується, зокрема, митних і «навколомитних» процедур та має на меті зробити імпорт й експорт швидшим, дешевшим, передбачуванішим. Один із пунктів Угоди вводить застосування процедур «єдиного вікна» та прискореного відправлення товарів на всіх пунктах пропуску в межах країни. Відповідні формальності та процедури оформлення товарів державними органами також будуть значно простішими.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»