Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 115.05 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи здійснюється повернення сум додаткового імпортного збору при реекспорті товарів, які раніше було імпортовано?

Пунктом 5 ч. 1 ст. 86 МКУ передбачено, що митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних і були поміщені в митний режим імпорту й повертаються нерезиденту — стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари помішувалися в цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або через інші обставини, які перешкоджають його виконанню.

Після поміщення товарів у митний режим реекспорту згідно з п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ суми ввізного мита, сплачені при імпорті цих товарів, повертаються особам, які їх сплачували, або їх правонаступникам відповідно до МКУ (ст. 89 МКУ).

Керуючись ч. 2 ст. 271 і ч. 1 ст. 275 МКУ, додатковий імпортний збір включено до переліку особливих видів мита.

Отже, повернення сум додаткового імпортного збору в разі подальшого вивезення товару в митному режимі «реекспорт» із Державного бюджету України не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»