Новини публікуються мовою оригіналу

Нацбанк уніс (постанова від 29.10.2015 р. № 752) тематичні зміни у своє Положення про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валюті на території України, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2000 р. № 520.

Тож тепер купівля-продаж дорожніх чеків у касі банку за іноземну валюту у фізичної особи (резидента чи нерезидента) здійснюватиметься з оформленням квитанції про купівлю/продаж дорожніх чеків або вповноваженого представника юридичної особи — резидента чи вповноваженої особи представництва юридичної особи — нерезидента, підпис якого проставлено на чеку.

Операції з купівлі (сплати) дорожніх чеків за гривні у фізичних осіб здійснюються касою банку (установи) з оформленням квитанції про купівлю/продаж дорожніх чеків, квитанції про здійснення валютно-обмінної операції, а для фізичних осіб — нерезидентів також довідки-certificate за формою № 377.

Квитанція про купівлю/продаж дорожніх чеків виписується у двох примірниках: перший примірник видається фізичній особі, другий — зберігається в документах дня. Банки (установи) мають право доповнювати квитанцію про купівлю/продаж дорожніх чеків додатковими реквізитами, потрібними для оформлення операцій із купівлі (сплати)/продажу дорожніх чеків.

Згадані зміни набрали чинності 4 листопада 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»